Statement of the Spokesman - PO IV WOS 0610.31.2018

Slupsk, of 30 April 2018 r.

PO IV WOS 0610.31.2018

Communication No. 31/18
(dotyczy dokonania rozboju na 88 letnim mężczyźnie)

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do człuchowskiego Sądu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi Sz. (years 30), któremu zarzucono dokonanie rozboju na 88 letnim mężczyźnie.

Według ustaleń śledczych, do rozboju doszło w dniu 31 January 2018,,pl,day off from work per day,,pl,Catherine Wise /,,pl. w Wierzchowie, gm. Człuchów, podczas którego Leszek Sz. po przewróceniu pokrzywdzonego na podłogę, przyklęknięciu na jego plecach, przytrzymywaniu jego głowy dłonią oraz zadaniu dwóch uderzeń pięścią w twarz, wyjął z kieszeni jego spodni portfel, z którego zabrał w pieniądze w kwocie 200 PLN. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego, do którego Leszek Sz. wszedł pod pretekstem załatwienia sprawy urzędowej. Wcześniej Leszek Sz. pod tym samym pretekstem próbował wejść do innego mieszkania w sąsiedztwie, lecz z zamiaru dokonania przestępstwa zrezygnował z uwagi na fakt przebywania w nim kilku osób.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Leszek Sz. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia podając, iż nie działał aż tak brutalnie, a pokrzywdzony sam wydał mu portfel.

Leszek Sz. w przeszłości był wielokrotnie karany sądownie, w tym za usiłowanie zabójstwa, za co odbywał wieloletnią karę pozbawienia wolności.

Leszek Sz. w związku z dokonanym rozbojem będzie teraz odpowiadał w ramach recydywy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

W toku śledztwa, wobec Leszka Sz. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Człuchowie został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który jest stosowany w dalszym ciągu.

Spokesman
District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk