Заявление пресс-секретаря - PO IV СУВ 0610.31.2018

Слупск, из 30 Апрель 2018 R.

PO IV WOS 0610.31.2018

Сообщение № 31/18
(dotyczy dokonania rozboju na 88 letnim mężczyźnie)

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do człuchowskiego Sądu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi Sz. (лет 30), któremu zarzucono dokonanie rozboju na 88 letnim mężczyźnie.

Według ustaleń śledczych, do rozboju doszło w dniu 31 Январь 2018,,pl,выходной день с работы в день,,pl,Кэтрин Wise /,,pl,Январь 2018,,pl,выходной день с работы в день,,pl,Кэтрин Wise /,,pl,Январь 2018,,pl,выходной день с работы в день,,pl,Кэтрин Wise /,,pl. w Wierzchowie, gm. Czluchow, podczas którego Leszek Sz. po przewróceniu pokrzywdzonego na podłogę, przyklęknięciu na jego plecach, przytrzymywaniu jego głowy dłonią oraz zadaniu dwóch uderzeń pięścią w twarz, wyjął z kieszeni jego spodni portfel, z którego zabrał w pieniądze w kwocie 200 PLN. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego, do którego Leszek Sz. wszedł pod pretekstem załatwienia sprawy urzędowej. Wcześniej Leszek Sz. pod tym samym pretekstem próbował wejść do innego mieszkania w sąsiedztwie, lecz z zamiaru dokonania przestępstwa zrezygnował z uwagi na fakt przebywania w nim kilku osób.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Leszek Sz. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia podając, iż nie działał aż tak brutalnie, a pokrzywdzony sam wydał mu portfel.

Leszek Sz. w przeszłości był wielokrotnie karany sądownie, w tym za usiłowanie zabójstwa, za co odbywał wieloletnią karę pozbawienia wolności.

Leszek Sz. w związku z dokonanym rozbojem będzie teraz odpowiadał w ramach recydywy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

W toku śledztwa, wobec Leszka Sz. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Człuchowie został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który jest stosowany w dalszym ciągu.

Пресс-секретарь
Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk