Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.38.2019

Słupsk, dnia 02 grudnia 2019 r.

PO IV WOS 0610.38.2019

 

Komunikat nr 38 /19
(dotyczy przemytu narkotyku przez mieszkańca Zgorzelca)

 

Prokuratura Rejonowa w Człuchowie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Robertowi N. (lat 47) w związku z zarzutem przemytu znacznej ilości narkotyków.

W sprawie tej Robertowi N. zarzuca się przemyt z terenu Niemiec na teren Polski prawie 1 kg marihuany oraz prawie 1,5 kg tabletek ekstazy. Szlak przemytniczy niniejszych narkotyków prowadził z Niemiec poprzez Czechy, Luksemburg, Belgię, Holandię i dalej z powrotem przez Niemcy oraz przejście graniczne w Kołbaskowie do Polski. Robert N. przemycając niniejsze narkotyki został zatrzymany na gorącym uczynku we wrześniu tego roku w toku kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy KPP w Człuchowie w jednej z podczłuchowskich miejscowości, co było poprzedzone wcześniejszymi działaniami operacyjnymi policji. Robert N. znalezione u niego narkotyki przewoził w samochodzie dostawczym należącym do jednej z bydgoskich firm transportowych, w której był zatrudniony jako kierowca. Robert N. to mieszkaniec Zgorzelca ostatnio przebywający na terenie Bydgoszczy.

Robert N. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, jednakże w złożonych wyjaśnieniach nie wskazał osób, na zlecenie których przemycał narkotyki, ani docelowego miejsca ich przewozu.

Robert N. wcześniej był kilkukrotnie karany sądownie w większości za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym ostatnio za dokonanie rozboju, za co odbywał karę pozbawienia wolności. Wobec Roberta N. w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który to środek został zastosowany na wniosek Prokuratury Rejonowej w Człuchowie.

Za popełnienie w/w przestępstwa oskarżonemu grozi kara do 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Słupsku
Paweł Wnuk