Erklärung des Sprechers - PO IV WOS 0610.48.2018

Slupsk, von 07 August 2018 r.

PO IV WOS 0610.48.2018

 

Mitteilung Nr. 48/18
(dotyczy zderzenia szynobusa ze śmieciarką w Nowym Gronowie koło Człuchowa)

 

Prokuratura Okręgowa w Słupsku w sprawie dotyczącej zderzenia szynobusa ze śmieciarką w Nowym Gronowie koło Człuchowa skierowała do Sądu Rejonowego w Człuchowie akt oskarżenia p-ko Sławomirowi Sz., to jest kierowcy śmieciarki, z zarzutem nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Do zdarzenia doszło w dniu w 23 października 2017r. na niestrzeżonym, ale oznakowanym przejeździe kolejowym, w wyniku czego lekkich oraz średnich obrażenia ciała doznało łącznie 16 pokrzywdzonych; w chwili zderzenia podejrzany był trzeźwy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sławomir Sz. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa oraz złożył wyjaśnienia w zasadzie zbieżne z ustalonym w sprawie stanem, die tatsächlichen,,pl,Der Verdächtige wurde zuvor nicht verfolgt,,pl,Vorbeugende Maßnahmen gegen den Verdächtigen wurden nicht ergriffen,,pl,Der Entscheidung, die Behauptung eines Verdächtigen vorzulegen, gingen mehrere zuvor erhaltene Beweise voraus,,pl,in diesem Gutachten zur Rekonstruktion von Unfällen im Landverkehr,,pl,Die Untersuchung in dem oben genannten Fall sollte abgeschlossen werden durch,,pl,Der Straftatbestand der unbeabsichtigten Verursachung einer Katastrophe im Landverkehr eines Verdächtigen wird mit Freiheitsstrafe geahndet,,pl.
Z podejrzanym zostały ustalone warunki jego dobrowolnego poddania się karze z propozycją wymiaru: kary jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 Jahr, zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres jednego roku oraz nawiązek na rzecz pokrzywdzonych w kwotach od 1000 von 2000 PLN.

Podejrzany uprzednio nie był karany sądownie; wobec podejrzanego nie były stosowane środki zapobiegawcze.

Za przestępstwo nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym Sławomirowi Sz. Gefängnisstrafe geahndet wird, 3 Monate bis fünf Jahre 5.

Sprecher
Staatsanwaltschaft am Amtsgericht in Slupsk

Paweł Wnuk