Statement of the Spokesman - PO IV WOS 0610.48.2018

Slupsk, of 07 August 2018 r.

PO IV WOS 0610.48.2018

 

Communication No. 48/18
(dotyczy zderzenia szynobusa ze śmieciarką w Nowym Gronowie koło Człuchowa)

 

Prokuratura Okręgowa w Słupsku w sprawie dotyczącej zderzenia szynobusa ze śmieciarką w Nowym Gronowie koło Człuchowa skierowała do Sądu Rejonowego w Człuchowie akt oskarżenia p-ko Sławomirowi Sz., to jest kierowcy śmieciarki, z zarzutem nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Do zdarzenia doszło w dniu w 23 października 2017r. na niestrzeżonym, ale oznakowanym przejeździe kolejowym, w wyniku czego lekkich oraz średnich obrażenia ciała doznało łącznie 16 pokrzywdzonych; w chwili zderzenia podejrzany był trzeźwy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sławomir Sz. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa oraz złożył wyjaśnienia w zasadzie zbieżne z ustalonym w sprawie stanem, faktycznym.
Z podejrzanym zostały ustalone warunki jego dobrowolnego poddania się karze z propozycją wymiaru: kary jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 years, zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres jednego roku oraz nawiązek na rzecz pokrzywdzonych w kwotach od 1000 of 2000 PLN.

Podejrzany uprzednio nie był karany sądownie; wobec podejrzanego nie były stosowane środki zapobiegawcze.

Za przestępstwo nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym Sławomirowi Sz. punishable by imprisonment for 3 months to five years 5.

Spokesman
District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk