Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.5.2018

Słupsk, dnia 09 stycznia 2018r.

PO IV WOS  0610.5.2018

 

Komunikat nr  5/18

(dotyczy ugodzenia nożem w Gąbinie)

 

Prokuratura Rejonowa w Słupsku przedstawiła Piotrowi S. (lat 34) zarzut popełnienia przestępstwa polegający na spowodowaniu, poprzez pchniecie scyzorykiem Marcina W. (lat 30) w okolice pachową po stronie lewej klatki piersiowej, ciężki uszczerbek na jego zdrowiu w postaci dwóch ran kłutych z odmą opłucnową stanowiący długotrwałą chorobę realnie zagrażającą życiu pokrzywdzonego.

Do przedmiotowego zdarzenia doszło w dniu 06 stycznia 2018r. w Gąbinie około godziny 21.00 w pobliżu jednego  ze sklepów spożywczych podczas sprzeczki pomiędzy w/w mężczyznami, której tłem była zazdrość o dziewczynę jednego z nich. Obaj mężczyźni  w chwili zdarzenia  znajdowali się pod wpływem alkoholu.

W wyniku natychmiastowej akcji policji Piotr S. został zatrzymany do dyspozycji prokuratora jeszcze tego samego dnia, natomiast Marcin W. niezwłocznie został przez pogotowie ratunkowe przewieziony do słupskiego szpitala, gdzie została mu udzielona niezbędna pomoc lekarska.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, natomiast w toku złożonych wyjaśnień wyraził skruchę żałując swojego zachowania.

Po przesłuchaniu Piotra S. przez prokuratora zdecydowano o zastosowaniu wobec niego  dozoru policji  wraz z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość do 50 m.

Piotr S. był wcześniej karany sądownie, natomiast za popełnienie zarzucanego  przestępstwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Śledztwo w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Słupsku.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk