Communication Spokesman – PO IV WOS 0610.5.2018

Slupsk, of 09 January 2018,,pl,day off from work per day,,pl,Catherine Wise /,,pl.

PO IV WOS 0610.5.2018

Communication No. 5/18

(dotyczy ugodzenia nożem w Gąbinie)

 

Prokuratura Rejonowa w Słupsku przedstawiła Piotrowi S. (years 34) zarzut popełnienia przestępstwa polegający na spowodowaniu, poprzez pchniecie scyzorykiem Marcina W. (years 30) w okolice pachową po stronie lewej klatki piersiowej, ciężki uszczerbek na jego zdrowiu w postaci dwóch ran kłutych z odmą opłucnową stanowiący długotrwałą chorobę realnie zagrażającą życiu pokrzywdzonego.

For the event in question occurred on 06 January 2018,,pl,day off from work per day,,pl,Catherine Wise /,,pl. w Gąbinie około godziny 21.00 w pobliżu jednego ze sklepów spożywczych podczas sprzeczki pomiędzy w/w mężczyznami, której tłem była zazdrość o dziewczynę jednego z nich. Obaj mężczyźni w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu.

W wyniku natychmiastowej akcji policji Piotr S. został zatrzymany do dyspozycji prokuratora jeszcze tego samego dnia, natomiast Marcin W. niezwłocznie został przez pogotowie ratunkowe przewieziony do słupskiego szpitala, gdzie została mu udzielona niezbędna pomoc lekarska.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, natomiast w toku złożonych wyjaśnień wyraził skruchę żałując swojego zachowania.

Po przesłuchaniu Piotra S. przez prokuratora zdecydowano o zastosowaniu wobec niego dozoru policji wraz z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość do 50 m.

Piotr S. był wcześniej karany sądownie, natomiast za popełnienie zarzucanego przestępstwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Śledztwo w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Słupsku.

 

Spokesman

District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk