Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.51.2018

Słupsk, dnia 11 września 2018 r.

PO IV WOS 0610.51.2018

 

Komunikat nr 51/18
(dotyczy usiłowania zabójstwa jednego z mieszkańców Chojnic)

 

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach nadzoruje śledztwo w związku z usiłowaniem zabójstwa 42 letniego mieszkańca Chojnic, do którego doszło w dniu 05 września 2018r. w Chojnicach.

Do zdarzenia doszło przed jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Towarowej i było ono wynikiem nieporozumień na tle majątkowym pomiędzy 28 letnim mieszkańcem Chojnic, to jest Robertem F., a pokrzywdzonym. W związku z niniejszymi nierozumieniami, Robert F. grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia nagle zadał mu kilkanaście ciosów nożem.

W wyniku zadanych ciosów, pokrzywdzony doznał kilkanaście powierzchownych ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, barku, pachy oraz pleców po stronie lewej, które to spowodowały jego lekki rozstrój zdrowia.

Do zabójstwa pokrzywdzonego nie doszło, albowiem pokrzywdzony zdołał wyrwać się Robertowi F. i uciec do pobliskiej firmy, gdzie udzielono mu schronienia oraz pierwszej pomocy medycznej.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert F. przyznał się do spowodowania obrażeń ciała pokrzywdzonego, jednakże zaprzeczył temu, by jego zamiarem było pozbawienie jego życia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, Sąd Rejonowy w Chojnicach w dniu 07 września 2018r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Robert F. uprzednio był wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za co odbywał kary pozbawienia wolności, w związku z czym obecnie będzie odpowiadał w ramach recydywy.

Za popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa Robertowi F. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Paweł Wnuk