Erklärung des Sprechers - PO IV WOS 0610.51.2018

Slupsk, von 11 September 2018 r.

PO IV WOS 0610.51.2018

 

Mitteilung Nr. 51/18
(dotyczy usiłowania zabójstwa jednego z mieszkańców Chojnic)

 

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach nadzoruje śledztwo w związku z usiłowaniem zabójstwa 42 letniego mieszkańca Chojnic, do którego doszło w dniu 05 września 2018r. w Chojnicach.

Do zdarzenia doszło przed jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Towarowej i było ono wynikiem nieporozumień na tle majątkowym pomiędzy 28 letnim mieszkańcem Chojnic, to jest Robertem F., a pokrzywdzonym. W związku z niniejszymi nierozumieniami, Robert F. grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia nagle zadał mu kilkanaście ciosów nożem.

W wyniku zadanych ciosów, pokrzywdzony doznał kilkanaście powierzchownych ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, barku, pachy oraz pleców po stronie lewej, które to spowodowały jego lekki rozstrój zdrowia.

Do zabójstwa pokrzywdzonego nie doszło, albowiem pokrzywdzony zdołał wyrwać się Robertowi F. i uciec do pobliskiej firmy, gdzie udzielono mu schronienia oraz pierwszej pomocy medycznej.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert F. przyznał się do spowodowania obrażeń ciała pokrzywdzonego, jednakże zaprzeczył temu, by jego zamiarem było pozbawienie jego życia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, Sąd Rejonowy w Chojnicach w dniu 07 września 2018r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 Monat.

Robert F. uprzednio był wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za co odbywał kary pozbawienia wolności, w związku z czym obecnie będzie odpowiadał w ramach recydywy.

Za popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa Robertowi F. Gefängnisstrafe geahndet wird nicht weniger als Jahre 8, Land 25 Jahren Haft oder eine lebenslange Freiheitsstrafe.

Sprecher
Staatsanwaltschaft am Amtsgericht in Slupsk

Paweł Wnuk