Statement of the Spokesman - PO IV WOS 0610.51.2018

Slupsk, of 11 September 2018 r.

PO IV WOS 0610.51.2018

 

Communication No. 51/18
(dotyczy usiłowania zabójstwa jednego z mieszkańców Chojnic)

 

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach nadzoruje śledztwo w związku z usiłowaniem zabójstwa 42 letniego mieszkańca Chojnic, do którego doszło w dniu 05 September 2018,,pl,candidates admitted to the second stage of the internship competition,,pl,in the office of the District Prosecutor's Office in Słupsk, 1st stage of the competition,,pl,this is the selection of initial applications for the internship competition for the official position in the District Prosecutor's Office in Chojnice,,pl,that of people,,pl,who have joined this competition,,pl,the following candidates have submitted at that date,,pl,it is to the day,,pl. w Chojnicach.

Do zdarzenia doszło przed jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Towarowej i było ono wynikiem nieporozumień na tle majątkowym pomiędzy 28 letnim mieszkańcem Chojnic, to jest Robertem F., a pokrzywdzonym. W związku z niniejszymi nierozumieniami, Robert F. grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia nagle zadał mu kilkanaście ciosów nożem.

W wyniku zadanych ciosów, pokrzywdzony doznał kilkanaście powierzchownych ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, barku, pachy oraz pleców po stronie lewej, które to spowodowały jego lekki rozstrój zdrowia.

Do zabójstwa pokrzywdzonego nie doszło, albowiem pokrzywdzony zdołał wyrwać się Robertowi F. i uciec do pobliskiej firmy, gdzie udzielono mu schronienia oraz pierwszej pomocy medycznej.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert F. przyznał się do spowodowania obrażeń ciała pokrzywdzonego, jednakże zaprzeczył temu, by jego zamiarem było pozbawienie jego życia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, Sąd Rejonowy w Chojnicach w dniu 07 September 2018,,pl,candidates admitted to the second stage of the internship competition,,pl,in the office of the District Prosecutor's Office in Słupsk, 1st stage of the competition,,pl,this is the selection of initial applications for the internship competition for the official position in the District Prosecutor's Office in Chojnice,,pl,that of people,,pl,who have joined this competition,,pl,the following candidates have submitted at that date,,pl,it is to the day,,pl. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 months.

Robert F. uprzednio był wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za co odbywał kary pozbawienia wolności, w związku z czym obecnie będzie odpowiadał w ramach recydywy.

Za popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa Robertowi F. punishable by imprisonment for not less than years 8, land 25 years imprisonment or a sentence of life imprisonment.

Spokesman
District Prosecutor's Office in Slupsk

Paweł Wnuk