Заявление пресс-секретаря - PO IV СУВ 0610.51.2018

Слупск, из 11 Сентябрь 2018 R.

PO IV WOS 0610.51.2018

 

Сообщение № 51/18
(dotyczy usiłowania zabójstwa jednego z mieszkańców Chojnic)

 

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach nadzoruje śledztwo w związku z usiłowaniem zabójstwa 42 letniego mieszkańca Chojnic, do którego doszło w dniu 05 września 2018r. w Chojnicach.

Do zdarzenia doszło przed jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Towarowej i było ono wynikiem nieporozumień na tle majątkowym pomiędzy 28 letnim mieszkańcem Chojnic, to jest Robertem F., a pokrzywdzonym. W związku z niniejszymi nierozumieniami, Robert F. grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia nagle zadał mu kilkanaście ciosów nożem.

W wyniku zadanych ciosów, pokrzywdzony doznał kilkanaście powierzchownych ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, barku, pachy oraz pleców po stronie lewej, które to spowodowały jego lekki rozstrój zdrowia.

Do zabójstwa pokrzywdzonego nie doszło, albowiem pokrzywdzony zdołał wyrwać się Robertowi F. i uciec do pobliskiej firmy, gdzie udzielono mu schronienia oraz pierwszej pomocy medycznej.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert F. przyznał się do spowodowania obrażeń ciała pokrzywdzonego, jednakże zaprzeczył temu, by jego zamiarem było pozbawienie jego życia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, Sąd Rejonowy w Chojnicach w dniu 07 września 2018r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 месяцев.

Robert F. uprzednio był wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za co odbywał kary pozbawienia wolności, w związku z czym obecnie będzie odpowiadał w ramach recydywy.

Za popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa Robertowi F. наказываются лишением свободы на срок не менее года 8, земля 25 лет лишения свободы или пожизненное лишение свободы.

Пресс-секретарь
Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk