Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.60.2017

Słupsk, 18 sierpnia 2017r.

 

PO IV WOS 0610. 60 .2017

 

Komunikat nr 60 /17
(dot. sprawy nawałnicy w Suszku)

Informuję, iż Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła do dalszego prowadzenia śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w nocy z 11/12 sierpnia 2017r. śmierci dwóch uczestniczek obozu harcerskiego w Suszku, t.j. o czyn z art. 155 kk, uszkodzenia ciała kilkudziesięciu uczestników tego obozu, t.j. o czyn z art. 157§1kk oraz narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, t.j. o czyn z art. 160§1kk.

Taka decyzja została podjęta z uwagi na wielowątkowość sprawy, bardzo dużą liczbę osób pokrzywdzonych, konieczność przeprowadzenia wielu czynności procesowych, w tym przesłuchań uczestników obozu zamieszkałych w różnych rejonach kraju czy też konieczność zabezpieczenia i analizy dokumentacji dotyczącej działalności służb ostrzegających o zagrożeniach oraz przesłuchania przedstawicieli tych służb. Ponadto decydując o przejęciu postępowania przełożeni brali pod uwagę szerokie zainteresowanie sprawą przez ogólnopolskie media oraz społeczeństwo.

Aktualnie kontynuowane są czynności podjęte przez prokuraturę chojnicką. Przede wszystkim oczekujemy na wyniki sekcji zwłok dwóch dziewczynek, a w dalszej kolejności powołamy biegłych lekarzy sądowych celem określenia uszkodzeń ciała, których doznały hospitalizowani uczestnicy obozu harcerskiego w Suszku.

O dalszych ustalenia śledztwa będę informował w kolejnych komunikatach

Rzecznik prasowy
Jacek Korycki