Komunikat Rzecznika Prasowego – PO IV WOS 0610.9.2021

Słupsk, dnia 28 stycznia 2021 r.

PO IV WOS 0610.9.2021                                                

 

Komunikat nr 9/2021

(dotycz kradzieży dwóch samochodów osobowych w Bytowie)

 

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje śledztwo w sprawie  p-ko  Tareqowi H. (lat 32) oraz Damianowi W. (lat. 30) w związku z kradzieżą dwóch samochodów osobowych m-ki Audi.

Jak ustalono do kradzieży obu samochodów doszło w dniu 19 stycznia 2021r. przy jednej z głównych ulic Bytowa,  przy czym  w wyniku błyskawicznych działań Policji samochody te zostały jeszcze tego samego dnia  odzyskane, a sprawcy przestępstwa, to jest  Tareq H.  oraz Damian W. zatrzymani. Ze wstępnych wyliczeń wynika, iż jeden ze skradzionych  samochodów przedstawiał wartość około 22 000 PLN, a drugi wartość około 32 000 PLN.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanych, którego celem było ujawnienie i zabezpieczenie innych dowodów popełnionego przestępstwa, u jednego z nich, to jest u  Tareqa H. ujawniono ponadto prawie 350 gram amfetaminy.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Bytowie z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie na okres 3 m-cy; wniosek ten został w pełni uwzględniony przez Sąd.

Obaj podejrzani to mieszkańcy Gdańska; Tareq H. prócz obywatelstwa polskiego posiada również obywatelstwo jordańskie.  

Tareq H. oraz Damian W. przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstwa po czym złożyli wyjaśnienia zgodne z ustaleniami postępowania.

Obecnie w śledztwie realizowane są pozostałe zaplanowane przez prokuratora  czynności dowodowe.  

Tareq H.  wcześniej  był  karany sądownie,  również za przestępstwo kradzieży, wobec powyższego obecnie będzie odpowiadał w ramach recydyw. Uprzednio karany sądownie  był również Damian W.

Podejrzanym  za popełnienie zarzucanych im  przestępstw  grozi  kara nawet do 10  lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Słupsku

 Paweł Wnuk