Заявление пресс-секретаря - PO IV СУВ 0610.9.2021

Слупск, из 28 Января 2021 R.

PO IV WOS 0610.9.2021

Сообщение № 9/2021

(dotycz kradzieży dwóch samochodów osobowych w Bytowie)

Prokuratura Rejonowa w Bytowie nadzoruje śledztwo w sprawie p-ko Tareqowi H. (лет 32) oraz Damianowi W. (лет. 30) w związku z kradzieżą dwóch samochodów osobowych m-ki Audi.

Jak ustalono do kradzieży obu samochodów doszło w dniu 19 stycznia 2021r. przy jednej z głównych ulic Bytowa, przy czym w wyniku błyskawicznych działań Policji samochody te zostały jeszcze tego samego dnia odzyskane, a sprawcy przestępstwa, to jest Tareq H. oraz Damian W. zatrzymani. Ze wstępnych wyliczeń wynika, iż jeden ze skradzionych samochodów przedstawiał wartość około 22 000 PLN, a drugi wartość około 32 000 PLN.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanych, którego celem było ujawnienie i zabezpieczenie innych dowodów popełnionego przestępstwa, u jednego z nich, to jest u Tareqa H. ujawniono ponadto prawie 350 gram amfetaminy.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Bytowie z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie na okres 3 m-cy; wniosek ten został w pełni uwzględniony przez Sąd.

Obaj podejrzani to mieszkańcy Gdańska; Tareq H. prócz obywatelstwa polskiego posiada również obywatelstwo jordańskie.

Tareq H. oraz Damian W. przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstwa po czym złożyli wyjaśnienia zgodne z ustaleniami postępowania.

Obecnie w śledztwie realizowane są pozostałe zaplanowane przez prokuratora czynności dowodowe.

Tareq H. wcześniej był karany sądownie, również za przestępstwo kradzieży, wobec powyższego obecnie będzie odpowiadał w ramach recydyw. Uprzednio karany sądownie był również Damian W.

Podejrzanym za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozi kara nawet do 10 годам лишения свободы.

Пресс-секретарь

Район прокуратура в Слупске

Paweł Wnuk